Takács Hanna - A legszebb ünnepség

A diákság számára az egyik várva-várt ünnepély az évzáró.
Iskolánkban már hagyomány, hogy a ballagás és a tanévzáró nem egy napon kerül megrendezésre. Az idei ünnepség késő délutáni időpontban kezdődött. A volt nyolcadikosok kivételével az osztályok felsorakoztak a pályán. A Himnusz meghallgatása után igazgató néni értékelte az elmúlt évet. Joó Dóra 6. osztályos tanuló elmondta Tali Gitta: Nyárra várva című versét. Ő már jövőre nem a mi iskolánkba, hanem hatosztályos gimnáziumba fog járni, ezért őt most búcsúztattuk el. Sok tanuló vett részt különböző megyei, országos és nemzetközi versenyeken. A tanulmányi versenyeken kívül rajzosok, néptáncosok, karatésok, birkózók, moderntáncosok különböző versenyeken mérettették meg magukat, ahol igen szép sikereket értek el. Ezeket a diákokat a polgármester asszony és igazgató helyettes néni emléklapokkal jutalmazta. A kitűnő tanulók könyveket és okleveleket kaptak. Olyan sok jutalom került kiosztásra hogy elég volt kivárni a végét. Pércsi Imre tanár úr, Volánszki Károlyné, Szőkéné Kakucsi Erzsébet és Bere Anna Mária tanár néni elismerő oklevélben részesült kimagasló munkájáért. Ezután közérdekű információk hangoztak el a pótvizsgáról, gyakorló kerti munkáról, különböző táborokról és a művészeti iskolai beiratkozásról. Az ünnepség végén meghallgattuk a Szózatot. Az osztályok a tantermeikbe vonultak és a gyerekek itt kapták meg a bizonyítványaikat.


Igazgató néni szavaival élve kívánom az összes iskolásnak és pedagógusnak, hogy balesetmentes és élményekben gazdag szép nyaruk legyen. Szeptemberben találkozunk, amikor ismét elkezdjük várni a tanévzárót.


Készítette: Takács Hanna